top of page
מפגשים בני משפחה
מפגשים לאנשי מקצוע
מפגשים לאנשי חינוך
מפגשים לקלינאי תקשורת

מפגשים לאנשי מקצוע

ילדים פוגשים אנשי מקצוע שונים במסגרות טיפול שונות. אנשי המקצוע נדרשים לטיפולים פרטניים וכן לטיפולים קבוצתיים. כמו כן טיפולים ב CO מקובלים אצל אנשי המקצוע השונים.

גם אנשי המקצוע השונים מתמקדים בתקשורת ובשפה של הילדים ומנסים לעודד הפקות שפתיות מאורגנות יותר, נכונות יותר ועשירות יותר. בסדנאות נשלב מידע תאורתי, מחקרים רלוונטים וכמובן ינתנו כלים מעשיים לאנשי המקצוע לייצר סיטואציות שיעודדו את פתוח התקשורת השפה והדבור הן בטיפולים פרטניים הן בטיפולים קבוצתיים. המפגשים יקנו כלים מהזוית הטיפולית התקשורתית והשפתית.

המפגשים מחולקים על פי גילאים ונושאים ומותאמים לאנשי המקצוע השונים ומתאימים לפסיכולגים, מרפאים בעיסוק, אנשי טיפול ועוד.

קיימים מפגשים ייחודיים לאנשי מקצוע העובדים עם ילדים כבדי שמיעה וחרשים, ולאנשי מקצוע העובדים עם ילדים עם בעיות התקשורת וילדים המאובחנים ASD בכל הגילאים ובכל התפקודים, כולל הבנה חברתית ופענוח מצבים חברתיים.

ניתן לקבוע מפגש אחד או סדרה של מפגשים.

מפגשים לקלינאי תקשורת

כקלינאי תקשורת אנחנו אמונים על פתוח התקשורת השפה והדבור של הילדים. כולנו מטפלים בילדים על מנת לקדם אותם בתחומים אלה. חשוב לנו להיות יעילים ולהשתמש באסטרטגיות יעילות לקידום הילדים, לצמצום הפערים ולשפור איכות החיים של הילדים ושל משפחותיהם. במפגשים נכיר אסטרטגיות פרגמטיות ונתנסה בהם, נלמד להגדיר מטרות טיפול ויעדים מותאמים לילדים מאוכלוסיות שונות, בתפקודים שונים ובגילאים שונים. נכיר את "הכח הפרגמאטי", אסטרטגיות של פירוק מטלה ואת כלי התיווך המדורג בהם נשתמש בטיפולים ונקדם באמצעותם את הילדים באופן מרשים. כמו כן נדבר על הדרכה להורים ולצוותים, על קשיים התלבטויות ואופני הדרכה שונים. קיימים מפגשים ייחודיים לקלינאים, העובדים עם ילדים עם הפרעות בתקשורת קשיים חברתיים כולל ילדים המאובחנים ASD.  ניתן להזמין מפגש אחד או סדרה של מפגשים ולקבוע את התכנים עלפי אוכלוסיה המטופלת. קיימת אפשרות להזמין סדרה של מפגשים העוסקים בהבנה חברתית, בכלים ואסטרטגיות בבניית תכניות טיפול, בשימוש בכלים פראגמטיים לעידוד ופתוח תקשורת שפה ודבור בשלבי השפה השונים, באסטרטגיות שיקום של ילדים כבדי שמיעה וחרשים, דבור והגוי אצל ילדים כבדי שמיעה וחרשים ועוד. המפגשים מעשיים, ומלווים במידע תאורתי, בדוגמאות מהשטח ובחומרי טיפול. יש אפשרות למפגשי הדרכה פרטניים או קבוצתיים בנושאים שונים, בתאורי מקרה ובדיונים על נושאים שונים בהם אנו כקלינאים נתקלים במסגרת עבודתנו.

מפגשים להורים ולבני משפחה

כיצד נעודד את הילד לדבר? כיצד נעודד אותו להפיק משפטים? כיצד נעודד אותו לספר חוויות? כיצד נלמד ילד לשתף ברגשותיו ומחשבותיו? כיצד נעודד את הילד לנהל איתנו שיחה? המפגשים מיועדים להורים המעוניינים לפתח את הקישורים השפתיים והתקשורתיים של ילדיהם בצורה חוויתית ומעניינת תוך כדי שימוש באסטרטגיות מתוך "הכח הפרגמאטי" שיעודדו את התקשורת, השפה והדבור של ילדם. האסטרטגיות הללו ישרתו אתכם ההורים בפעילויות היומיום. מפגשים ייחודיים מותאמים להורים לילדים על הרצף האוטיסטי בכל הרמות ובכל הגילאים.

במפגשים אלה נתמודד עם קשיים העולים בחיי היומיום וההורים ירכשו אסטרטגיות וכלים שיוכלו לשמש אותם בחיי היומיום ויאפשרו להם לעזור לילדם.

קיימים מספר רק ומגוון רב של מפגשים המותאמים לאוכלוסיות ילדים שונות ולגילאים שונים החל מגיל הינקות. כמו כן ניתן לארגן מפגש לסבים ולסבתות.

ישנה אפשרות להתאים את המפגש לפי צרכים ומטרות העולות מכם. קיימת אפשרות למפגש פרטני או קבוצתי, פנים אל פנים או וירטואלי.

ניתן לקבוע מפגש אחד או סדרה של מפגשים.

כמו כן ניתן לקבוע סדנא על פי גישת האנן לילדים מאחרי שפה (It Takes Two toTalk )ולילדים על הרצף האוטיסטי (More Than Words).

מפגשים לאנשי חינוך

ילדים פוגשים את אנשי החינוך בכל יום למשך שעות רבות. אנשי החינוך משקיעים משאבים רבים בלימוד הילדים ובפתוח השפה שלהם.

במפגשים שלנו נוכל לרכוש אסטרטגיות פרגמטיות ודרכי הוראה לעידוד ולפתוח התקשורת השפה והדבור של הילדים, לעודד שיח וספור חוויות, וכן כלים לשילוב ילידם עם צרכים מיוחדים.

קיימים מפגשים ייעודיים לאנשי חינוך מתחום החינוך המיוחד בהם הדגש הינו על מטרות ספציפיות ודרכי עבודה ייחודיית עם אוכלוסיות שונות. דגש מיוחד ניתן לשים על אוכלוסיות כבדי שמיעה וחרשים ועל אוכלוסיות הילדים עם הפרעות בתקשורת וקשיים חברתיים כולל ילדים המאובחנים  ASD.

המפגשים מיועדים לאנשי חינוך לכל הגילאים מגילאי מעון ועד גילאי בית ספר, לאנשי חינוך משלבים ולאנשי חינוך מהחינוך המיוחד.

ניתן גם להזמין מפגשים לצוותים מעורבים בבתי הספר או במתי"אות ולהתאים את התכנים לאנשי הצוות אליהם מיועדים המפגשים.

ניתן להזמין מפגש ממוקד לקבוצה או ליחיד או סדרה של מפגשים.

סדנאות, הרצאות השתלמויות וקורסים

כנסים בארץ ובחו״ל

בנוסף לעבודתי השוטפת אני משתתפת בימי עיון, בכנסים בארץ ובכנסים בינלאומיים בחו"ל.

מארגנת ימי עיון, לוקחת חלק פעיל כמרצה, משתתפת בפאנלים מקצועיים ומשמשת גם כיו"ר של מושבים שונים בכנסים.  

חברה ב-faculty של הכנס הבינלאומי לשתלי שבלול אצל ילדים ESPCI, המתקיים אחת לשנתיים, לצידם של חוקרים וקלינאים בינלאומיים.

מה הלקוחות שלי אומרים עליי...

"נכחתי במספר רב של השתלמויות, הרצאות והדרכות שלך.

בכל מפגש/הרצאה אני לומדת דברים חדשים, וגם הפעם הצלחת לחדש, לחדד עבורי דברים שידעתי ולהרחיב את ידיעותיי ובעיקר להיות יותר מדויקת בעבודתי עם הילדים. יש לי ניסיון רב בהוראת תלמידי asd והתנסיתי מספר פעמים בבניית תוכניות אישיות לתלמידים, אך ללא ספק  שההתעמקות בנושא בניית יחידות הוראה תוך התייחסות למטרות והיעדים וההתנסות המשותפות של כלל המשתלמות הפכה את הלמידה לחוויה פורה ומעשירה. השיעורים אמנם הועברו בשעה מאוחרת, אך הצלחת לגרום לי להישאר ערנית, עניינית ומרוכזת בחומר הנלמד. השנה זו הפעם הראשונה בה אני מתנסית בהשתלמות של למידה מרחוק, גיליתי כי לצורת למידה זו שלל יתרונות כגון נוחות וגמישות. בהשתלמות זו נחשפתי לפן האומנותי, לאפשר לתלמיד לבטא את עצמו בדרכים שונות ויצירתיות ולאו דווקא מילוליות, מה שמתחבר לי מאוד לתלמידים עימם אני עובדת, אשר חלקם מסרבים או לא ביכולתם לבטא את עצמם מילולית. גם בפן ההתנהגותי הבנתי את חשיבות השפה האחידה בין אנשי הצוות בנוגע לקביעת המטרות של התלמיד וכן שיתופי הפעולה בבניית וביצוע תכנית ההתנהגות"

bottom of page